neděle 16. listopadu 2008

2008 týden 10.-16.11 ve znamení plaveckého kempu

Tento týden měl být třetím z prvního mezocyklu, takže z dosavadních nejnáročnější s tím, že po něm bude následovat týden odpočinkový. Celkem bych i řekl, že jsem to dodržel a nemůžu si odpustit maličkou sebepochvalu, jak jsem byl pilný:-)).
Na víkend bylo plánováno plavecké soustředění v Hořicích, což značilo, že mám-li uběhnout plánovaných minimálně 55km a nespoléhat se na nejistotu odběhání kilometrů v rámci kempu, musím holt začít běžecky pěkně zostra.
Hned v pondělí jsem tedy vstal ráno, zaběhal si příjemných 12km a dokonce se dostal i přes poledne na bazén pro tradiční 2km za zhruba 35 minut.
Druhý den v úterý jsem opět prklatě brzy vstal a protrápil se abecedou se stovkama k výsledným 13,5km. Plavání už ovšem neklaplo, protože jsem ještě ráno odjížděl na dva dny Prahy.
Středeční práglovolno je už skoro standardem.
Na čtvtek jsem naplánoval dlouhý běh, aby jeden v týdnu byl a domluvil se Aldamanem, že vyběhnem spolu. Sraz u lávky v 5:00 značí nutnost vyběhnout nejpozději ve 4:40, což, jak jistě uznáte, je brutální hodina. Já ji ovšem drsňácky dodržel, ovšem Aldamana jsem se nedočkal a musel si dvacku odběhnout sám. Spoléhaje na sparinga, nebral jsem sebou sluchátka, takže to ke konci už byla malinko otrava.
Vědomí, že mám ke čtvrtku odběháno skoro 47km mne v pátek ráno udrželo v posteli (až tolik práce mu to ale nedalo:-)). Večer už jsem totiž byl Hořicích, kde se hned první večer stihly relativně pohodové 2km. Rozřazovací závod na 400m mne ovšem poslal až do druhého družstva. Sestava je zde opravdu silná, v čele s vynikající ironwoman Evou Novákovou, která plave fakt parádně. Člověk z časů na závodech tak ňák tuší:-), ale vidět ji v akci je zážiteček.
Bohužel, v průběhu večerního plavání nějak kolegům porád uplavávám, za což jsem přeřazen na sobotní dopoledne přeřazen do jedničky. Nejdřív se mi trochu zahojilo ego:-), ale na dlouho, protože na první osmistovce mi Eva nadělila 150m a ostatní 100, přičemž v podobném duchu se odehrál celý "kratinký" 4,5km trvající trénink( jenom tak pro ilustraci hlavní motiv: 800 kralul, 4x25 poloha, 600kraul, 4x25 poloha, 400kraul, 4x25 poloha, 300kraul, 4x25poloha, 200kraul (tady jse poprvé nedostal od Evy 50m:-), 4x25poloha a na závěr stovka s poslední polohovkou. Dobré co?). Naštěstí od soboty přibyli dva slušně plavající borci, došlo k přeskupení a večer jsem byl zpět ve dvojce s dvojicí podobné vykonnosti jako já. Dost se mi tím ulevilo, vlání na konci skupiny, ba co na konci, daleko za koncem, je dost frustrující. Před obědem jsme si s Milanem a Ondrou střihli lehkou desítku, aby nám chutnalo a po obědě se věnovali povalování v pelechu:-).
Do večerního plavání jsem vstupoval dost unaven, navíc jsem skupinu tahal, což stojí taky dost sil a navíc musí člověk počítat bazény:-). Hlavním motivem bylo 6x300kraul a protože se na závěr tréninku natáčelo, vyšlo to s odřenýma ušima celkem na 3km.
Večeře v hospodě byla podobně komorní jako v pátek, navíc restaurace je přímo v hotelu, čímž je eliminováno případné riziko Chrudimských anabází:-))) a dokonce ani brýle jsem neztratil.., vlastně taková vypravěčská nuda:-)
Nedělní ráno bylo přesto krušné. Ramena bolí jaxviňa, přece jenom, přejít plavání 1 až 2 krát týdně 35 minut na 2x denně 90 minut je pro organismus změna. Mám problémy se rozhýbat, které ale dlouho netrvají. Po cca 1,5km rozplavání přichází ráno hlavní motiv, 4x(6x100k, 50volně), přičemž prvních a třetích 6 stovek plaveme v intervalu 1:45 (jednička 1:40) a druhých a čtvrtých 6 stovek v 1:50 (jednička v 1:45). Bylo to fakt krušné, odjezdil jsem první více než polovinu všech a lezu z vody totálně hotový. Protože jsme ale malinko vyhecovaní, jsem s Ondrou klusnout veeelmi pomalou sedmičku. Prší, je mlha, fouká no slota prasečí, ale my jsme tvrďáci s morálem:-). Po běhu a sprše je vyhodnocení videa, které se mi zdá s ohledem na narůstající hlad, očekávání oběda a pokročilou hodinu (13:50) docela dlouhé. Nakonec to ale na umření nebylo a oběd jsme stihli i následný odpočinek.
Večer nás čekal trénink o něco méně kilometrově náročný, přibyly ale intenzity všemi styly a musím říct, že zejména motýlkové padesátky mi dávaly pěkně pokouřit. Stovky v závěru už byly v mém případě likvidační záležitostí. Z vody jsem sotva lezl, ještěže žebřík byl blízko:-).
Podpořit naše tréninkové úsilí dorazil i můj kolega, tajemný Tomx, který se schválně podrobil oční operaci, aby nemusel na soustředění a jenom chvíli machroval s taháním gum, čehož zanechal po zjištění, že ženské tahají lépe:-)) Celé si to ale vynahradil v hospodě vyprávěním ironmanských historek, najmě z IM UK, kdy při vyprávění, jak se na něj dobývali toaletychtiví ironmani na toitoiku, tuhla krev v žilách :-D. I do třetice se mi ale podařilo neožrat se jako čuně, po jedné jsem už byl v pořádku v posteli s pár pivy v sobě připraven na odpočinek před posledním tréninkem. Odpolední plavání bylo totiž nakonec zrušeno. Pondělní trénink už patří do probíhajícího týdne, nicméně hodnotit kemp s týdenním odstupem nemá moc cenu, čili: bylo to zase dobré, o den delší než loňské soustředění. Oproti loňsku nebylo odfláknuté natáčení a hlavně následující rozbor, při kterém jsem mrkal, jaké dělám chyby (já, považte:-))). Mám aspoň materiál na přemýšlení a až zjistím, jak se to dělá, hodím video youtube, protože co dělám nohama, se opravdu často nevidím, přímo bych svůj styl označil za unikátní. Podle Valdy mne ale brzdí, takže se asi této originality budu snažit zbavit. Celkem jsem odplaval něco málo přes 20km, což považuji za solidní maso, totálně bolavá ramena jsou ujištěním, že max. 2xtýdně 35 minut plavání je jako příprava na podobnou zátěž málo.
Týden celkově hodnotím jako velice povedený. 63km odběhnuto, přes 23km naplaváno, to ani nevadí, že na trenažér už se nedostalo i tak mám odtrénováno přes 13,5 hodiny (poměrně nepřehledná tabulka zde) a těším se na zasloužený odpočinkový týden, který ovšem ještě začal náročným plaváním:-)

14 komentářů:

 1. To čtení kempových motivů jsem jen tak přelétl. Obávám se, že kdybych se začetl, musel bych se okamžitě odhlásit:-)

  Btw.- pořád máš za minulý týden naplaváno míň než Kristýnka. Měl bys přidat:-)))

  OdpovědětVymazat
 2. Vláďo, obávám se, že plavecky už tento týdne letos nepřekonám a pokud nepojedu zjara na kemp, tak ani v sezóně:-))

  OdpovědětVymazat
 3. Pekny co vaha po tomto tydnu klesla?
  Kazdopadne toto bezva trapeni bych si dopral leda tak v dubnu, pac na podzim mi prijde prilis brutalni vzhledem k daleke sezone. IM

  OdpovědětVymazat
 4. klesla jenom nepatrně, nicméně příští týden to vidím na attack hranice 100kg směrem dolů:-)

  OdpovědětVymazat
 5. Umřel bych po půlhodině. :)

  Advid

  OdpovědětVymazat
 6. Pekna vrazda takove kempy. Ja vim proc tam radeji nejezdim :-D sice reknes, ze jsem srab, ale s tim se nejak naucim zit...takovej kemp bych ale neprezil :-D Kazdopadne se musim poptat Majlana jak se mu to zamlouvalo:-) Peca

  OdpovědětVymazat
 7. Gumy jsem přestal tahat,protože jsem měl chvíli pocit, že v druhém družstvu plave nějakej zbloudilej vorvaň, navíc zasaženej harpunou, což mně pochopitelně vyděsilo :-)
  Večer v hospodě už to bylo dost slabota...

  Tajemný TomX

  OdpovědětVymazat
 8. Brr, to bych asi umřel po chvilce !
  A to jsi mně takový kemp doporučoval, co bych tam dělal ?
  Ale jinak jsi pěkně potrénoval, váha nejde dolů, to se asi tuk přeměňuje na svaly co, jinak si to nedovedu vysvětlit :-).

  OdpovědětVymazat
 9. Tento komentář byl odstraněn autorem.

  OdpovědětVymazat
 10. Čiré bláznovství to soustředění. Tuk se přeměňuje na svaly a z Ječmínka Máselníka se stává Ječmínek Arnold. ;-)

  OdpovědětVymazat
 11. 2TomX: no jo člověče, ale já byl fakt utahanej jak kotě, navíc bylo potřeba řídit po plavání domů, tak jsem ten chlast moc nehrnul. Panáky by mě asi zabily. Ale aspoň jsem ráno dorazil na bazén, že jo:-))
  2Aldaman: i na tomto kempu byla dráha, kde bylo dost prostoru pro výuku
  2Šewy: by bylo pěkné, ale svalama to není, holt sádla neubylo.
  V Chrudimi na bazéně někdo s cedule zákaz vstupu do bazénu se šperky někdo vymazal r, takže jsem měl docela strach, že mne tam nepustí:-D

  OdpovědětVymazat
 12. Tak jsem zkusil taky vyběhnout o páté!
  Musim říct, že objednávka vína po přečtení předchozího deníčkového záznamu byla MNOHEM příjemnější inspirací. :-)

  OdpovědětVymazat
 13. :-) zejména pokud jsi vybíhal po ochutnávce objednávky tak to muselo být ouvej:-D

  OdpovědětVymazat
 14. Objednávka přišla naštěstí až v pátek. Ale i tak to bylo ouvej. :-)

  OdpovědětVymazat