sobota 3. prosince 2011

Listopadové bilancování

Nějak mi ten blog skomírá. Tak trochu ho vidím stejně jako s0cketka, když mám v hlavě téma, není čas nebo chuť. Když je čas i chuť, nějak chybí aktuální silné téma.
Třeba článek o reprezentačním bále Vinařství Jakubík s nedělním zakončením v La Nautice, kde byl uloven a sněden pořádný humr, mám rozepsaný už skoro měsíc. V nadšení z akce jsem se do něj pustil, nestihl ho dopsat, pak nebyl čas a když zase byl, nadšení bylo fuč. Asi ho ještě přes svátky dopíšu, ale to už nějak nebude ono, bo kouzlo krásného víkendu je v čoudu.
Nechal jsem se tedy inspirovat Aldou, který aniž by si to nechal schválit čtenáři, klidně přešel z detailního týdenního reportu na souhrnný měsíční. Asi nesmí prozrazovat tajnosti z kuchařky jeho tréninkového gurua :-). Týdenní interval se ukazuje jako nevhodný, resp. neudržitelný, nemám na to chuť. Ostatně neúspěch seriálu "do trikombinézy" z pohledu autorské impotence hovoří za vše.
Mrkneme se tedy na listopad tak nějak globálně. Po říjnovém takovém všelijakém flákání způsobeném hlavně od poloviny měsíce čekáním na nové kolo, kdy už se mi prostě nechtělo jezdit na stařičkém supíkovi, se z listopadu vyklubal celkem dost cyklistický měsíc. Přímo bych řekl hustocyklistický měsíc.
Rozhodl jsem se totiž čelit faktu brzké tmy a pokračovat v případě jenom trochu příznivého počasí v dojíždění do práce na kole. Do toho občas o víkendu na chvíli a hle, dalo 665 kiláků a skoro 30 hodin. Co se mne týče, naprostý listopadový unikát.
Slabší už to ovšem nutně bylo s během. Koncem října a začátkem listopadu jsem se docela rozběhal, no rozběhal, resp. dostal jsem se aspoň do stavu, kdy jsem nebyl z desítky 3 dny nemocnej, ale po obdržení Rohlíka (takto neoriginálně jsem začal říkat novému biku) jsem to začal řádně flákat.
Výsledkem je legračních 67km za necelých 7,5 hodiny, což mimo jiné svědčí i o velmi velmi nevalné běžecké formě, nic překvapivého že? Je ovšem fakt, že se zatím snažím tlačit co nejvíc dolů tepy, tempo tedy nutně kulhá, resp. nohy kulhají tempo je nízké :-)
Ještě větší sranda než běh je plavání. Na bazén jsem zašel 3x na půl hodiny a je z toho impozantních 4,8km, téměř přesná desetina Aldovo bušení. Nemůžu si pomoct, ale fakt nechápu, co ty klucí na tom chlóru mají :-))
Začal jsem taky trošku cvičit, ale zatím jenom lehce doma, takže to ani neznamenávám. No ale abych taky trochu nahonil hodiny a příblížil se těm jakoby železňákům, tak si do deníčku píšu i tanečky. On je to taky někdy řádný záhul, jenom co je pravda. No a toho nám vyšlo pěkných 13 hodin. Bohužel, stříbrné taneční jsme už ukončili, zbývají tedy taneční středy no a od neděle jsme přihlášeni na pokračování salsy. Bohužel je zatím ale zatím (nepochopitelně) přihlášeno málo párů, hrozí tedy nekonání se kurzu, což by byla škoda. Zlaté kurzy nám totiž začínají až v polovině ledna:-).
Když to spočtu, tak suma sumárum jsem v listopadu odpohyboval (schválně nepíšu odtrénoval, abych to neschytal, že tomu říkám trénink:-) nějakých 51 hodin a váha se konečně vrací ke 101, kde už jsem byl v září, ale pauza a bohatý podzimní společenský program mě pár kil nahoru zase stály. Dosáhnout do vánoc docentury tedy nebude až tak snadné i s ohledem na počasí, jež v prosinci už určitě nebude tak příznivé, jako bylo v listopadu. Abych nakonec ještě nemusel začít plavat :-)))

11 komentářů:

 1. Souhlas týdenní limity jsou náročný, měsíční postačí. A udělej něco s tou váhou, docela trénuješ chce to jen k tomu upravit stravování a musí to jít dolu. IM

  OdpovědětVymazat
 2. Poriadne si sa rozjazdil. Mat tak tvoju moralku ... Asi dne nasadnem na trenazer necj nemam v decembri cyklisticku nulu ako pred rokom. Dufam za dorazis tu desinu. Drzim palce

  OdpovědětVymazat
 3. Jo jo, nové kolo dělá divy. Já měl loni v listopadu nvého Stumpíka a celý jeden týden jsem vstával ve 4 hodiny a ráno najel tak hodinu a půl až dvě a pak do práce.

  OdpovědětVymazat
 4. No tma je tma, o tom zadna:), ale mas to dobre rozpohybovane, neskuhrej:), vyskoc na bika, pripadne neco zabehni a hned se budes citit lip:). Ono je to takove zauzlovane. Clovek se nehybe a citi se blbe, nebo se clovek citi blbe a nehybe se.. Tak vydrz a do toho.12:)

  OdpovědětVymazat
 5. Začínám tušit, že trénuješ na kvadriatlon 'plavání-kolo-běh-salsa' :) Sportu v jakékoli podobě zdar!

  OdpovědětVymazat
 6. Krasny cyklisticky listopad :) Nove kolo, jeste aby ne .) Jinak tanec je taky trenink - podle meho nazoru :)

  OdpovědětVymazat
 7. No vida 51 hodin týdně, o něco míň než já a to bylo řečí kolik já mám času :-).
  IM: U ječmínků o stravování rozhoduje manželka, a co jsem slyšel, vaří opravdu dobře a je toho vždy hodně :-))).

  OdpovědětVymazat
 8. hoši, buďte tak hodní a do jídla mi nekecejte jo? Rady od anorektiků stejně nebudou reflektovány.
  Třeba teď na sobotu mám objednaný soudech poličské kvasnicové 12-tky. Chápu, nemusíte s tím souhlasit, ale kdo by na manželčiny narozeniny furt tahal to lahvový, že jo :-))

  OdpovědětVymazat
 9. Ještě že se mezi anorektiky nemůžu řadit :-). Jsem při tobě , žádné omezování jídla, jsem na tom doma stejně :-)
  A s tím pivem máš pravdu, mě také nebavilo pořád tahat v tašce lahváče, takže už kupuji rovnou celou basu piv :-).

  OdpovědětVymazat
 10. Ironpivaři na scénu... :)) A dyť pitný režim je třeba. ;)

  OdpovědětVymazat
 11. Nevím jak mimo sezónu, ale v závodní formě bych Aldu mezi anorektiky klidně zařadil :-)))

  OdpovědětVymazat