neděle 24. ledna 2010

Sezóna 2010 týden 8. (18.-24.1.) docela dobrý.

Plán vypadal následovně:

po 18.01. P-Vypl 0:40


fáze 2 U-POS 1:10

Dut 19.01. Volno 0:00


st 20.01. B-ZDV 0:40 B-ABCI: 0x(5(0,3+1)+0) B-Temp I: 0x(2(5+5)+0)
fáze 2 P-KrZV 0:50


ct 21.01. C-Komp 0:40


pa 22.01. P-KrZV 0:40


fáze 2 U-POS 1:10

Bso 23.01. B-Komp 1:00 B-ABCI: 0x(6(0,3+1)+0) B-MxK: 0x(4(3+5)+0)
fáze 2 C-ZDV 1:00 C-ZV2I: 0x(3(5+5)+0)

ne 24.01. U-Vyt 1:30


fáze 2 C-ZDV 1:00Nevím, kam na to ten Miloš chodí, ale 5 dvoufázových dnů je pro pracujícího člověka docela náročných, hlavně ty víkendy tedy.
Hned pondělí jsem ovšem zvládl třífázové:-). Přes poledne plavání, večer posilka D a po ní ještě půl hodinky na válce, ať spálíme nějaké to sádlíčko:-) a trochu kompenzuji výpadek kola z neděle minulého týdne.
Na úterý bylo plánované volno, ale protože jsem se kvůli počasí rozhodl tento týden necestovat, dal jsem v poledne preventivně plavání, kdyby se to později v týdnu komplikovalo (taky jo) a večer si sedl na necelou hodinku na válce, resp. kolo na válcích.
Ve středu jsem chtěl jít ráno běhat, ale nepodařilo se mi to, jako ostatně ani jednou v tomto týdnu. A jak jsem si říkal, že aspoň 2x vstanu na bazén a odplavu trochu delší trénink.... Ale nějak nestíhám zavčas ulehnout a podle toho rána vypadají. Plavčo vyšlo aspoň v poledne, a říkal jsem si, že bych mohl aspoň jeden týden naplavat víc než Aldaman. Plánovaný běh jsem přesunul na večer. O nějakých tempových úsecích na zledovatělé cestě kolem Bečvy jsem si ale mohl nechat zdát. Už aby dorazily objednané botky Asics gel Arctic WR, které mají v podrážce našroubované hřeby a běh na ledu by s nimi měl nabrat úplně jiný rozměr.
Ve čtvrtek jsem vstával levou nohou a vypadal podle toho celý den. Vstával jsem pozdě, tedy bez ranního plavání, v poledne jsem ho taky nezvládl. Nad večerním kolem se nakonec začaly stahovat černá mračna v okamžiku, kdy žena vymyslela objednání dovážky francouzských palačinek k večeři. Taková palačinka s listovým špenátem a směsí sýrů vyloženě volá po víně a znovínská modrá rulanda ve výběru z hroznů se mi nechtěla zavírat, tak jsem ji místo tréninku s manželkou dopil. Taky bezva:-)
V pátek jsem tradičně nevstal a plán, že bych překonal tento týden Aldamana v plaveckém objemu tím pádem definitivně nevyšel. PPL-ka ovšem dorazila a přivezla očekávané botky, čímž nastala fáze těšení se na sobotní běh. Ještě před tím mě ale večer čekala posilka, naštěstí "béčko", takže žádné extrémní počty opakování. Akorát na legpressu se mi zdálo, že mi to 240-ti kily jaxi nejde, což naštěstí nebylo slabostí, ale špatně spočítanými kolečky, kterých tam místo 12-ti bylo 13 dvacetikilových:-)
Na sobotu jsem vstávání ani neplánoval, moje hodná manželka schválila vyběhnutí i později, čehož jsem využil. S ohledem na skoro minus 20 stupňů jsem plánovaný trénink modifikoval a běžel kros ve sněhu a kopcích bez kompenzačních úseků, protože na těch bych nejspíš zmrzl. Musím na tomto místě pochválit boty, o kterých asi napíšu v týdnu krátkou recenzi. Odpoledne jsem potom zařadil úseky na válcích, u kterých jsem se neskutečně nas...l. Elite Parabolic Roller jsou totiž šílený krám, který vibruje a dělá šílený kravál. Konečně jsem odhalil příčinu: 2 ze tří válců mají příliš dlouhou silnější část na ose, ke které doléhají ložiska. Tím, že je zesílení příliš dlouhé, nejsou ložiska z obou stran doražená na tělo válce a válec se tak může pohybovat ze strany na stranu cca 1cm, což je, dle mého názoru, důvod vibrací. Zkusil jsem to máznout, ještě dotáhnout, ať ještě chvíli vydržím, abych to reklamoval až na jaře a něco ještě odjel. Jestli se mi ale nepodařilo stav umravnit, nebudu moct na válcích doma jezdit, ach jo.
V neděli jsme byli domluveni s Aldamanem na ranní běh. Já jsem byl ale ráno úplně marný, teklo mi z nosu, nebylo mi dobře, navíc žena vrněla něco jako: "můžeš jít po obědě" a tak, poslal jsem tedy srabácky Alešovi omluvnou sms a pokračoval ve spánku. Nakonec mi válení až skoro do devíti udělalo moc dobře, skoro stejně dobře jako vynikající hovězí na sušených rajčatech s těstovinami, které milostivá paní navařila. Lahůdka. Další výhodou odkladu bylo "oteplení" z ranních -18-ti na poobědových -10, v nichž jsem vyběhl. Dal jsem repete středy kolem Bečvy, ale v nových botkách a bylo to úplně o něčem jiném. Prostě nádhera, ani úseky, kde nebyl sníh ušlapaný a já se pěkně bořil, mi náladu nepokazili. Svítilo sluníčko, mrazilo do obličeje, cestou zpět fouklo do zad, no nádherná dvouhodinovka, fakt. Doma jsem ještě skočil na trenažér, abych se trochu rozpustil, což se za něco málo přes hodinku podařilo. Pěkně potrénovaná neděle a vůbec celý týden. Po delší době to dalo přes 12 hodin a odtrénoval jsem víc než Aldaman. Po hodně dlouhé době a to si zaslouží odměnu. Právě otevřený kerner ve výběru z hroznů je tak adekvátní, výborné.
Jo a váha, nevyšlo to ještě pod metrák, ale rovná stovka je pokrok a zároveň závazek do příštího týdne.

11 komentářů:

 1. Zklamal jsi mě šejku Ječmínku :-). Tak já v domnění, že na tebe jde nemoc, a proto ráno nejdeš a ty jsi se na to normálně vykašlal !!! Já i s dvěma promilema stojím na srazu raději o půl hodiny dřív, ale fajnovka se na to srabácky vykašle!
  To jsi udělal naposledy :-).

  OdpovědětVymazat
 2. ráno to fakt vypadalo, že bude volný den, prostě jsem se nevyhrabal. A Tys byl stejnak rád, že nemusíš do té šílené kosy, co panovala ráno:-)

  OdpovědětVymazat
 3. Já už jsem byl po ranním WC a najednou sms a že nejdeš. S tím tvojím teplým čajem by se to v pohodě zvládlo :-). V těch devět to nebylo o moc lepší. A ten neušlapaný sníh za Kozlovicema byl dobrej co :-).

  OdpovědětVymazat
 4. Koukam, ze k prekonani Aldamana muselo byt uzito velke nedelni lsti, jinak by to neklaplo :) IM

  OdpovědětVymazat
 5. 2 Alda: byl, a co teprv ten asi půl kiláku za mostem...

  2 IM: lidi jsou hrozní neřádi že? :-))

  OdpovědětVymazat
 6. No jo, když on si zrovna vybral týden, kdy jsem nebyl v tělocvičně, jinak by to neklaplo :-).
  A na druhou stranu mě těší, že si vybral zrovna mě, a tolik se snažil, aby odtrénoval více než já. Jen tak dál :-).
  Už se těším, jak budu psát tento týden jak jsem natrénoval 16 hodin, o 20 min více než Ječmínek :-D

  OdpovědětVymazat
 7. to aldaman: to se da obratem zaridit, tech 16hodin... :D IM

  OdpovědětVymazat
 8. tak já Tě tady Aleši motivuju, když už jsem bulnul ranní běh a pánovi se to nelíbí. Ještěže ten trenér mi rozumí :-D

  OdpovědětVymazat
 9. Aha, aha, že jsem se ozýval :-). A nebyl by to moc velký skok :-). Víš abych se nějak moc nepřetáhl, nezadusil, a moje výkonost nepřestala růst :-D.
  Ale ty jsi trenér, moc dobře víš co je pro tvého svěřence to nejlepší :-D.

  OdpovědětVymazat
 10. A kdy už bude třífázový trénink? Nebo to budou jen race položky? :-)

  OdpovědětVymazat
 11. 3 fáze byly v pondělí a nejsem kouzelník s časem:-)

  OdpovědětVymazat