pátek 6. dubna 2012

Březen, na ..... vlezem

Původně mělo v názvu stát ...na trénink..., ale já vlastně netrénuju, takže na kolo lezu jenom tak, ne kvůli trénování:-)
Nicméně i tak by se dal březen hodnotit jako skoro tréninkový :-). Kromě toho to byl taky první měsíc, ve kterém jsem používal Forerunnera 910XT, a v neposlední řadě je to také měsíc, kdy jsme dojeli zlaté taneční a v sobotu 31.3. závěrečnou ukončili oficiálně plesovou sezónu. Je to taky první měsíc po 14-ti letech, který jsme prožili bez Růženky. Doufám, že jsou na ni v psíčím nebi hodní, zaslouží si to.
Vezmeme to tedy popořádku, zase od nejmenšího.
Plavání bylo rekordní, celých 8 kilometrů za 2,6 hodiny. Absolutně nejlepší plavecký měsíc za poslední léta:-).
V běhu došlo ke slušnému posunu, ani ne tak výkonnostnímu (nic neočekávaného:-), ale aspoň objemovému a to na 86km za cca osm a půl hodiny. Fakt jsem tento měsíc chtěl stovku uběhnout, v sobotu 31.3. tomu objektivně nebránilo nic kromě naprostého kopru, který však vyrostl na poli pohnojeném v pátek rožněným jehnětem a k němu vhodným vínem, čímž získal dopoledne pro mne nepřekonatelnou sílu a odpoledne už jsem na to neměl morálně. Moje milovaná žena totiž vydala na večerní ples striktní zákaz jakéhokoli náznaku únavy či bolavých nohou v průběhu plesu. Je přeci poslední, že ano, tak nemůžeme vynechat ani oddychový (hahahaha) walz, natož její milovanou sambu. A v neděli už holt bylo apríla:-)
Tím plynule přecházíme k tanci. Řeknu vám, docela se mi ulevilo, že "zlaťáci" končí, protože quick stepové a jive nové kombinace fakt nedávám. Teda v quick stepu už jsme skoro v polovině "sestavy", v jive ovšem sotva ve čtvrtině a i středeční tančírny jsou u těchto tanců pro mne očistcem.
Úleva ovšem trvala jenom několik dní, než jsme se dozvěděli, že ostatní frekventanti jsou zvyklí i po ukončení kurzu pokračovat, kromě středy se tedy budeme kulturně zdokonalovat ještě v pátek večer. Tak jsem zvědav, jak to mistři pojmou. Doufám, že lehce volněji :-). Tento měsíc už bylo tanečků méně, sotva 14 hodin.
No a jsme u kola, kde se mi dokonce podařilo najet o pár kilometrů více než loni a to celých 1252km za 47,5 hodiny s (konečně) jasnou převahou kilometrů na spešlíkovi.
Provedu-li tedy sumář, vidím, že březen umožnil stihnout skoro 73 hodin pohybových aktivit a k mé velké radosti dokopat váhu na hranici 100kg. Váha dokonce několikrát pár deka pod metrák ukázal, leč pokaždé po tréninku a před napitím, kterýmžto vážením si sice dělám radost, ale nepíšu ho do tabulky. Tam jsou jenom údaje z ranního měření:-).
No a to je za březen asi všechno, třeba se duben povede podobně, byť počasí zatím nevypadá :-).
Veselé Velikonoce všem čtenářům.

7 komentářů:

 1. Mel by ses vic chvalit!!! :) Sakrys ses dobrej.. k tomu jeste to tancovani,, to mas muj obdiv. Akorat pokud nemas invazi robotu, tak vypni tu kontrolu:), to cloveka potesi, ze nemusi lusti nejaky hieroglyfy:). MSF! At vydrzime.. 12:)

  OdpovědětVymazat
 2. Blahopřeju k pohybově výraznému měsíci. Dáš si nějaký triatlon a pokud ano tak který? Ať se daří. Tom

  OdpovědětVymazat
 3. Honzo, chválení nechám raději na jiných:-). Za Captchu se omlouvám, ale indexují mě asi kvůli garminu a roboti mi sem lezou furt.
  2Tom: určitě pojedu Osek, tam mi visí i nějaká sázka, další akce uvidím podle toho, jak se vyvinou prázdniny. Aktuálně jsem přihlášen na Rohálovskou 50 na biku, to bude teprve legrace :-)

  OdpovědětVymazat
 4. neboj se Rohálovky-kolego s těma tvýma ujetýma km to bude brnkačka.co máme říkat my.rád tě uvidím na závodech.čufa

  OdpovědětVymazat
 5. Jsi super boreček, jen tak dál. Super, fakt. Míša :-)

  OdpovědětVymazat
 6. Já prostě nechápu ten časový rozvrh - jsem rád, když si stihnu jednou denně zaběhat nebo bazén nebo cokoliv. Nešlo by hodit na web hodinový rozvrh dne, abych měl představu, jak to zvládáš? Dík,Fil

  OdpovědětVymazat
 7. v levé části hlavní stránky jsou odkazy. Runsaturday vede na můj tréninkový log, kde je každý trénink včetně času, kdy proběhl.
  Gró je ale hodina kola do práce a hodina z práce, někdy trochu natažená. V tom je 3/4 cyklistiky, přes poledne krátké klusy.

  OdpovědětVymazat